Similar products
- Specifications
- Advantages / Uses
Additional information
| Piece/pack | 100 sq m |
|---|---|
| Color | Verdant |
| Weight | 45g/m2 |
| Width | 1000mm |
| Length | 100 m |
| Material | Plastic |
| Personalization | Yes |
| Promo | Not |
| recycled | Yes |
| Features | recycled |
| Weight | 4.8 kg |
| layers | 2 |
| Type | Piece, Set |
Description
Bubble wrap 1000 mm x 100 m, 2 layers, green provides protection for large and bulky items. The double layers provide shock absorption and prevent damage during storage and transport.




























Reviews
There are no reviews yet.